Hydroterapia - 4 największe korzyści

Hydroterapia - 4 największe korzyści

Hydroterapia to stosowana od wieków forma leczenia, pielęgnacji oraz relaksacji. Wykorzystanie wody pozwala uzyskać szereg korzyści dla organizmu zwanych efektami terapeutycznymi.

Relaks

Hydroterapia jest uznawana za jedną z najstarszych metod terapii. Ludzie od wieków wykorzystywali wodę jako źródło relaksu. 

Zabiegi hydroterapii pozytywnie wpływają nie tylko na stan ciała, ale również ducha. Woda dzięki swoim właściwościom relaksacyjnym przyczynia się do redukcji stresu, pozwala się odprężyć, zmniejsza napięcie mięśniowe.

Dodatkowo zabiegi hydroterapii pozwalają zredukować skutki stresu, takie jak: wysokie ciśnienie czy bezsenność. Liczne badania wykazały, iż podczas pobytu w ciepłej wodzie zwiększa się produkcja endorfin, dzięki czemu człowiek staje się szczęśliwszy. 

Pobyt w wannie SPA pozwala na połączenie wszystkich kojących właściwości wody. Daje chwilę zapomnienia, pozwala uciec od pędu codziennego życia, ale także niesamowicie rozluźnia i poprawia krążenie krwi. Dzięki temu człowiek czuje się odprężony, zregenerowany i wypoczęty. 

Regeneracja po treningu

Hydroterapia dzięki swoim cennym właściwościom jest zabiegiem chętnie stosowanym przez sportowców.

Mimo, iż uprawianie sportu służy zdrowiu, wpływa również obciążająco na cały organizm, szczególnie układ kostno-mięśniowy, układ nerwowy oraz układ krążeniowo-oddechowy. Dlatego sportowcy powinni w sposób regularny korzystać z zabiegów odnowy biologicznej.

Hydroterapia w domowej wannie SPA to idealna opcja dla każdego, kto uprawia sport, nie tylko zawodowo, ale również amatorsko. Hydromasaż delikatnie rozgrzewa mięśnie i stawy, stymulując je do szybszej regeneracji. Zabieg ten przynosi również wymierne korzyści w leczeniu kontuzji i dolegliwości bólowych.

Hydroterapia znakomicie rozluźnia spięte mięśnie, uelastycznia je, ale także zmniejsza zakwasy oraz przynosi orzeźwienie, niwelując przy tym zmęczenie. W ten sposób następnego dnia można przystąpić do treningu z dużo większą energią.

Właściwości przeciwbólowe

Szereg zalet terapii wodoleczniczej sprawia, że jest ona chętnie wykorzystywana przez osoby szukające ulgi w dolegliwościach bólowych. Nie bez powodu hydroterapia uważana jest za jedną z najskuteczniejszych metod radzenia sobie z bólem porodowym.

Woda zmniejsza napięcie nerwowo-mięśniowe i zapotrzebowanie na leki przeciwbólowe, ale także zwiększa tolerancję na ból. Świetnie radzi sobie z różnym rodzajem bólu.

Kąpiel w wannie SPA pozwala zniwelować bóle mięśniowe, bóle kostno-stawowe, ale także nerwobóle.

Zabieg hydroterapii jet szczególnie polecany w leczeniu i niwelowaniu dolegliwości bólowych w chorobach, takich jak:

  • reumatoidalne zapalenie stawów
  • zwyrodnienia kostno-stawowe
  • zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa
  • fibromegalia
  • reumatyzm
  • migrena
  • stany po urazach

Poprawa jakości snu

Niebywałe właściwości hydroterapii sprawiają, że jest ona idealną receptą na błogi i relaksujący sen.

Odprężenie, jakie niesie ze sobą przebywanie w wodzie, sprawia, że wpływa to kojąco i uspokajająco, a także ułatwia zasypianie, niwelując bezsenność. Często po ciężkim dniu pojawia się gonitwa myśli i trudno jest przestać zamartwiać się trudami dnia codziennego.

WIECZORNA Kąpiel w wannie SPA pozwala się odprężyć, rozluźnić i zrelaksować. Powrót rozgrzanego ciała do optymalnej temperatury, w naturalny i niezwykle przyjemny sposób wprowadza w sen.

Jakie korzyści jeszcze daje hydroterapia?

Terapia za pomocą wody okazuje się pomocna, przynosi również inne korzyści. Uznawana jest za skuteczną metodę leczenia wielu dolegliwości, np. astmy, choroby Parkinsona, stwardnienia rozsianego.

Wspomaga także leczenie nawracających i astmatycznych zapaleń oskrzeli. Ciepła woda świetnie wpływa na układ oddechowy, sercowo-naczyniowy czy kostno-stawowy. Korzyści z regularnego stosowania hydroterapii są ogromne. Wpływa ona kojąco na podrażnienia skóry oraz pomaga w walce z cellulitem.

Nowoczesne, profesjonalne wanny SPA, oferowane przez naszą firmę, montowane mogą być zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz domu (tzw. ogrodowa wanna SPA). To nie tylko świetny element wyposażenia domu i ogrodu. Nasza oferta skierowana jest także dla hoteli i ośrodków wypoczynkowych.

Dzięki wannie SPA można mieć w domu swój profesjonalny sprzęt, nie tylko leczniczy ale także relaksujący i kojący.

Wiele cennych właściwości hydroterapii sprawia, że zainteresowanie zabiegami z użyciem wody jest coraz bardziej powszechne. Popularność zabiegów związana jest szczególnie z ich niebywałą skutecznością w leczeniu wielu dokuczliwych dolegliwości. Teraz dzięki zastosowaniu wanny SPA można z nich korzystać bez konieczności wychodzenia z domu.


Zobacz więcej

8 września 2023
Bakterie e coli w wodzie

Bakterie obecne w wodzie to istotny problem, z którego wiele osób nie zdaje sobie sprawy. Mikroorganizmy wpływają na smak oraz zapach wody. Mają one również negatywny wpływ na zdrowie i odporność. Są szczególnie groźne w przypadku osób starszych i dzieci.

23 lipca 2023
Jak usunąć chlor z wody?

Zawartość chloru w wodzie pitnej i jego wpływ na zdrowie to dość często podnoszony temat. W większości miast Polski, woda z kranu dopuszczona jest do bezpośredniego spożycia.

16 kwietnia 2023
Mangan w wodzie – co warto o nim wiedzieć?

Mangan to jeden z najczęściej występujących w wodach podziemnych pierwiastków. Jak się również okazuje, ma on ogromny wpływ na ludzkie zdrowie. Czy należy się go jednak obawiać?


Most Lublin

Systemy uzdatniania wody - rozwiązania dla firm i klientów indywidualnych.

  • Adres: 20-828 Lublin, ul. Nałęczowska 103 / Bużan 3
  • Tel: 081 44 67 035    Fax: 081 44 14 667
  • Mail: most@most.lublin.pl

gazelamotor-lublin