Uzdatnianie wody w szpitalu


Celem każdego szpitala jest pomoc ludziom oraz zapewnienie możliwie najlepszej opieki, w chwilach kiedy pacjent potrzebuje tego najbardziej. Pomimo wielu niedociągnięć, poziom usług medycznych w Polsce powoli, aczkolwiek systematycznie zaczyna się poprawiać. Podobnie jak w przypadku klinik i szpitali prywatnych, tak i zarządy szpitali Państwowych coraz więcej uwagi poświęcają zapewnieniu pacjentom lepszych warunków. Wśród wielu różnych udogodnień, jakie szpital może zaoferować swoim pacjentom jest również dostęp do czystej wody, wysokiej jakości. Dlatego też w poniższym artykule postaramy się przedstawić największe korzyści jakie wynikają z zastosowania systemu uzdatniania wody w szpitalu.

Lepszy smak

Systemy oczyszczania usuwają chlor i inne zanieczyszczenia, które wpływają niekorzystnie na jej smak. Woda, która filtrowana jest przez system oczyszczania ma znacznie lepszy smak. Dzięki temu pacjenci, którzy często są słabi i trudno jest im poruszać się dalej niż sala na której leżą,  mają dostęp do czystej wody pitnej tylko wprost z kranu.

Ponadto, po zastosowaniu systemu uzdatniania w szpitalu, poprawie ulega nie tylko smak wody ale również przygotowywanych pacjentom posiłków. Wszystko, od makaronu gotowanego w czystej wodzie do warzyw i owoców, spłukiwanych w czystej wodzie, ma wzmocniony, lepszy smak - pozbawiony posmaku chloru i innych związków.

Lepsze samopoczucie pacjenta

Obecnie zwracamy coraz większą uwagę na to co spożywają. Efekt tego trendu widoczny jest chociażby we wzroście popytu na zdrową żywność, pozbawioną dodatków chemicznych. Aspekt ten, nabiera szczególnego znaczenia szczególnie w sytuacjach kiedy myślimy o swoim zdrowiu. Bezsprzecznie, głównym celem pacjentów przebywających w szpitalu, jest troska o własne zdrowie.

Dlatego, aby poprawić zadowolenie pacjentów oraz wpłynąć na poprawę ich samopoczucia, dobrze jest jeżeli po zainstalowaniu systemu uzdatniania, wyraźnie zaznaczamy fakt wysokiej jakości wody i możliwość jej bezpośredniego spożywania.

Mniej osadów

Nieoczyszczona woda zawiera zwykle różne substancje, takie jak wapń, żelazo czy magnez. Z czasem, substancje te osadzają się wokół kranów, w umywalkach, kabinach prysznicowych czy toalecie, powodując nieładne zacieki. 

Zacieki są nie tylko nieestetyczne, ale także trudne do czyszczenia. Personel musi zatem poświęcić więcej czasu i energii na sprzątanie każdej łazienki.

Tego problemu można uniknąć dzięki systemom uzdatniania wody. Niekorzystne substancje usuwane są z wody podczas w procesie uzdatniania, niwelując jednocześnie przyczynę powstawania osadów. Oprócz lepszego wyglądu, pozwala to również zwiększyć efektywność personelu zajmującego się sprzątaniem szpitala.

 

Posiadanie dostępu do czystej wody jest atutem, z którego korzystają zarówno pacjenci jak i obsługa szpitala. Warto zatem rozważyć możliwość montażu systemów uzdatniania już dziś. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą, w celu uzyskania szczegółowej wyceny.


Zobacz więcej

2 marca 2023
Odwrócona osmoza - czego NIE usuwa z wody?

Odwrócona osmoza jest jednym z najskuteczniejszych procesów filtrujących wodę. Wykorzystywana w niej półprzepuszczalna membrana ma pory o wielkości 0,0001 mikrona, czyli około 10 milionów razy mniejsze od 1 milimetra.

14 lutego 2023
Jak usunąć chlor z wody?

Zawartość chloru w wodzie pitnej i jego wpływ na zdrowie to dość często podnoszony temat. W większości miast Polski, woda z kranu dopuszczona jest do bezpośredniego spożycia.

23 stycznia 2023
Czy można pić ciepłą wodę z kranu?

Według deklaracji zakładów wodociągowych wielu miast w Polsce jakość wody kranowej jest na wysokim poziomie. Wśród naszych Klientów nie brakuje jednak wątpliwości.


Most Lublin

Systemy uzdatniania wody - rozwiązania dla firm i klientów indywidualnych.

  • Adres: 20-828 Lublin, ul. Nałęczowska 103 / Bużan 3
  • Tel: 081 44 67 035    Fax: 081 44 14 667
  • Mail: most@most.lublin.pl

gazelamotor-lublin