Blog

23 stycznia 2023
Czy można pić ciepłą wodę z kranu?

Czy można pić ciepłą wodę z kranu?

Według deklaracji zakładów wodociągowych wielu miast w Polsce jakość wody kranowej jest na wysokim poziomie. Wśród naszych Klientów nie brakuje jednak wątpliwości.

28 listopada 2022
Mikroplastik w wodzie

Mikroplastik w wodzie

Mikroplastik i jego wpływ na organizm ludzki staje się coraz częściej poruszanym tematem. Większość osób pijących wodę z butelek plastikowych, nie zdaje sobie jeszcze sprawy, jak szkodliwe może być to dla zdrowia.

26 pażdziernika 2022
Od czego zależy barwa wody?

Od czego zależy barwa wody?

Mimo iż zwykło się mówić, że woda nie ma koloru – nic bardziej mylnego. Woda może zmieniać swoje zabarwienie w wyniku wielu, różnych czynników, w tym również i zanieczyszczeń. Od czego zależy barwa wody oraz jakie są dopuszczalne wymagania odnośnie jej koloru?

26 września 2022
chlor we wodzie

Chlor - co należy wiedzieć?

Słowo „chlor” kojarzy się większości osób przede wszystkim z charakterystycznym zapachem spotykanym na basenach. To jednak również pierwiastek, który odgrywa niebagatelną rolę w funkcjonowaniu organizmu.

18 sierpnia 2022
Domowa stacja uzdatniania wody – jak wybrać?

Domowa stacja uzdatniania wody – jak wybrać?

Jakość wody z miejskiej sieci, jak również z własnego ujęcia bywa bardzo niska. Pojawiające się zanieczyszczenia to nie tylko o kamień, ale również metale ciężkie czy bakterie.

18 lipca 2022
Własna studnia - co trzeba wiedzieć?

Własna studnia - co trzeba wiedzieć?

Bieżąca woda w większości domów pochodzi oczywiście z sieci wodociągowej. Niekiedy jednak, lokalizacja niektórych nieruchomości wyklucza możliwość takiego rozwiązania.


gazelamotor-lublin