Blog

17 kwietnia 2020
Kamień w wodzie - fakty i mity

Kamień w wodzie - fakty i mity

Kamień w wodzie to problem, który obecny jest w ponad 60% domów i mieszkań w Europie. Z uwagi na obecność dużych ilości wapnia w wodzie kranowej, około 30% mieszkańców Hiszpanii oraz Włoszech całkowicie rezygnuje ze spożywania wody kranowej.

30 marca 2020
Koronawirus, a jakość wody

Koronawirus, a jakość wody

Wciąż rosnąca liczba osób zarażonych koronawirusem powoduje, iż pojawia się coraz więcej obaw i pytań związanych ze sposobami uniknięcia zakażenia oraz kwestii związanych z żywnością w trakcie trwania pandemii. Coraz częściej pojawiają się pytania odnośnie wody pitnej - czy woda z kranu jest bezpieczna, jak chronić wodę pitną przed koronawirusem?

21 lutego 2020
Jak i dlaczego oszczędzać wodę?

Jak i dlaczego oszczędzać wodę?

Choć coraz większą uwagę przykładamy do oszczędzania energii, wciąż niezbyt wiele uwagi poświęcamy najważniejszemu składnikowi na ziemi - wodzie. Tymczasem wiele wskazuje na to, że już wkrótce może zacząć jej brakować. Co można zrobić, by temu zapobiec? Jak oszczędzać wodę? Czy trzeba w tym celu wprowadzać ogromne zmiany w stylu życia?

11 grudnia 2019
Jak woda wpływa na organizm?

Jak woda wpływa na organizm?

Woda to życie. Bez niej funkcjonowanie żywych organizmów na Ziemi byłoby niemożliwe. Stanowi około 60 procent masy ludzkiego ciała. Jest niezbędna we wszystkich najważniejszych czynnościach życiowych, między innymi reguluje temperaturę ciała, usuwa szkodliwe toksyny, wpływa na efektywną pracę mózgu.

21 listopada 2019
Kamień w czajniku - jak się pozbyć?

Kamień w czajniku - jak się pozbyć?

Kamień osadzający się w czajniku nie świadczy o niedostatecznym dbaniu o jego czystość. Ma on związek z tzw. twardą wodą, której gotowanie powoduje wydzielanie się związków odpowiedzialnych za jego powstawanie.

31 pażdziernika 2019
Zmiękczanie wody - na czym polega?

Zmiękczanie wody - na czym polega?

Twarda woda to problem bardzo wielu gospodarstw domowych. Powoduje ona, że na wielu urządzeniach w domach tj. umywalce, wannie, czajniku pojawia się ciężki do usunięcia osad z kamienia.


gazelamotor-lublin