Blog

21 lutego 2020
Jak i dlaczego oszczędzać wodę?

Jak i dlaczego oszczędzać wodę?

Choć coraz większą uwagę przykładamy do oszczędzania energii, wciąż niezbyt wiele uwagi poświęcamy najważniejszemu składnikowi na ziemi - wodzie. Tymczasem wiele wskazuje na to, że już wkrótce może zacząć jej brakować. Co można zrobić, by temu zapobiec? Jak oszczędzać wodę? Czy trzeba w tym celu wprowadzać ogromne zmiany w stylu życia?

11 grudnia 2019
Jak woda wpływa na organizm?

Jak woda wpływa na organizm?

Woda to życie. Bez niej funkcjonowanie żywych organizmów na Ziemi byłoby niemożliwe. Stanowi około 60 procent masy ludzkiego ciała. Jest niezbędna we wszystkich najważniejszych czynnościach życiowych, między innymi reguluje temperaturę ciała, usuwa szkodliwe toksyny, wpływa na efektywną pracę mózgu.

21 listopada 2019
Kamień w czajniku - jak się pozbyć?

Kamień w czajniku - jak się pozbyć?

Kamień osadzający się w czajniku nie świadczy o niedostatecznym dbaniu o jego czystość. Ma on związek z tzw. twardą wodą, której gotowanie powoduje wydzielanie się związków odpowiedzialnych za jego powstawanie.

31 pażdziernika 2019
Zmiękczanie wody - na czym polega?

Zmiękczanie wody - na czym polega?

Twarda woda to problem bardzo wielu gospodarstw domowych. Powoduje ona, że na wielu urządzeniach w domach tj. umywalce, wannie, czajniku pojawia się ciężki do usunięcia osad z kamienia.

28 sierpnia 2019
Jak pić więcej wody każdego dnia?

Jak pić więcej wody każdego dnia?

Codzienne spożywanie, określonej ilości wody ma ogromny wpływ na zdrowie i poprawne funkcjonowanie organizmu. Według wszelkich zaleceń, każda dorosła osoba powinna spożywać około 8 szklanek wody dziennie, o czym poczytać można w jednym z wcześniej publikowanych wpisów. W praktyce jednak, wiele osób ma problemy ze spożyciem zalecanej ilości wody.

17 lipca 2019
Jak usunąć chlor z wody?

Jak usunąć chlor z wody?

Wiele osób zastanawia się czy woda, która płynie z kranu nadaje się do spożycia bez przegotowania. Jest to trudne pytanie, zwłaszcza w dobie wszechobecnej chemizacji.


gazelamotor-lublin